top of page

מגזין השיווק הבינלאומי

אתגרים לוגיסטיים בארה”ב – כיצד חברה ישראלית קטנה מצליחה לתאם בין קבלני ייצור באירופה, אסיה ויש

אתגרים לוגיסטיים בארה”ב – כיצד חברה ישראלית קטנה מצליחה לתאם בין קבלני ייצור באירופה, אסיה וישראל ולספק ללקוחות קטנים המפוזרים בארה”ב?

חברת RIPPLES הישראלית פיתחה מדפסת תלת-מימד ייחודית – Ripple Maker, בעלת יכולת הדפסה איכותית ומדויקת על גבי משקאות כגון קפה, בירה, קוקטיילים ועוד. שוקי המטרה הם מלונות, מסעדות, בתי קפה ופאבים.

הפתרון הכולל מורכב מהמדפסת עצמה, מחסניות הדפסה,  פורטל תוכן עשיר בתכנים מתחלפים ואפליקציה המאפשרת למשתמשים לשלוח כל תמונה מהטלפון למדפסת להדפסה מיידית בנקודת המכירה.

ב -2015 נערכה החברה לקראת ביצוע פיילוטים ראשונים, האתגר הלוגיסטי היה מורכב וכלל:

  1. הרכבת המדפסות בארה”ב שחלקיהן מגיעים ממספר ספקים במקומות שונים בעולם

  2. בדיקת איכות למדפסות

  3. משלוח ללקוחות ראשונים

  4. הדרכה באתר הלקוח

  5. תמיכה בלקוחות הראשונים

החברה אתרה את Global Address Me, חברה בבעלות ישראלים הממוקמת בניו-ג’רסי, המתמחה בסיוע ליצירת תשתית לוגיסטית גמישה בארצות הברית.  בקיץ 2015 הגיע רגע האמת – התקנת מספר מדפסות בבתי קפה בניו יורק, שהיו הלקוחות הראשונים.

ריפלס שלחה מישראל צוות שכלל את מהנדס המוצר, מנהל המכירות ומהנדס תכנה.

הצוות התמקם באתר של Global Address Me והחל מייד במשימות ההכרחיות להצלחת הפיילוט.

מספר מצומצם של מדפסות (שהמרכיבים שלהם הגיעו ממספר קבלני משנה) הורכב לבדיקות וניסויים בטרם מסירתן ללקוחות. משם יצא הצוות לניו יורק להתקנות והדגמות בבתי הקפה.

שלוש שנים מאוחר יותר – ריפלס היא חברה עם עשרות עובדים, אלפי מדפסות מותקנות אצל לקוחות והזמנות של מאות נוספות מדי חודש.

שיתוף הפעולה עם Global Address Me איפשר לריפלס בתחילת דרכה לרכז משאבים במשימות הקריטיות של פיתוח, ייצור ומכירות. בהמשך Global Address Me קיבלה אחריות על תפעול לוגיסטי מלא בארצות הברית ובכלל זה: יבוא חלק ומהיר של המדפסות לארה״ב, Global Address Me משמשת כ- Importer of records. בדיקות של מרכיבי המערכת המגיעים ממדינות הייצור, תמיכה לוגיסטית בצוותי השיווק והמכירות של ריפלס בעת ביקורם אצל לקוחות פוטנציאלים והשתתפותם בכנסים וארועי יחסי ציבור.

השימוש בשירותי Global Address Me סיפק לריפלס גישה מהיום הראשון למחירוני הובלה בינלאומית ומקומית השמורים לחברות גדולות במיוחד, יכולת להציג את עצמה בפני לקוחות כבעלת סניף מקומי לכל דבר וענין, עובדה שהקלה מאוד על הליך המכירות והתקנות בבתי העסק.

כיום, שיתוף הפעולה בין ריפלס ל – Global Address Me כולל משימות רבות, חלקן מאוד ייחודיות לאופי המוצר. קיים צוות ייחודי למשימות ריפלס שאחראי בין היתר על אחזקה שוטפת של קו יבוא המדפסות לתוך ארצות הברית והפצתם ללקוחות ברחבי היבשת, תמיכה ואחזקה שוטפת של המדפסות ואספקה חוזרת של מחסניות הדפסה על פי דרישות הלקוחות.

מהיכרותי, היתרון הגדול של Global Address Me היא היכולת החריגה בארה”ב להיות יותר מ – Fulfillment House ולהתאים את עצמה לצרכים הספציפיים, גם צרכים חריגים, של חברות ישראליות.

אלו מכם, המעוניינים ליצור קשר עם Global Address Me ולשמוע על השירותים שלהם, פנו אלי במייל ואקשר אתכם.

מיכאל גלי, 0546540402, gallyconsult@gmail.com

Comments


עקבו אחריי והישארו מעודכנים עם מתודולוגיות, פרקטיקות, וטיפים בשיווק ובמכירות בעולם

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
Michael Gally

הרצאות, הדרכות ואימון מנהלים

כיצד להצליח בחדירה לשוק חדש? כיצד גם חברה ישראלית קטנה יכולה לסגור עסקה עם חברה גדולה בחו“ל? איך מקימים מערך לידים אפקטיבי? איך מאתרים שותפים עסקיים בחו“ל?
לרשותכם מגוון הרצאות בנושאי שיווק, מכירות ופיתוח עסקי בינלאומי מותאמות לצרכיכם.

 
 
bottom of page