הרצאות, הדרכות ואימון מנהלים

אני מרצה כ-25 שנה באופן קבוע בתוכניות ה-MBA בבתי הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב, בטכניון ובמרכז הבינתחומי, כמו גם למנהלים במסגרות שונות ובחברות בארץ ובחו"ל.

יש לי מספר עקרונות אשר הופכות את ההרצאות לחווייתיות ויעילות במיוחד:
- התאמה לעולם התוכן של המשתתפים;
- גישה בהירה ויישומית עם דגש על שיפור ביצועים;
- שילוב של העברת חומר תיאורטי רלוונטי עם דוגמאות מעשיות;
- הפעלה רבה של המשתתפים;

בכל אחד מהנושאים הבאים אני מציג (כסמינר, סדנה או הרצאה תמציתית) למנהלים Best Practices ותובנות יישומיות המגלמות בתוכן ניסיון יישומי ומחקרי עשיר:

MichaelGali_47439.jpg

כיצד להצליח בחדירה לשוק חדש?


חדירה מוצלחת לשוק זר לא מתרחשת במקרה. מוצר תחרותי הוא תנאי הכרחי, אך לא מספיק. בפעילות זו יוצג תהליך הדרגתי מובחן, הכולל אבני דרך קריטיות בסדר כרונולוגי ברור, על פיו חייבים לפעול ללא קיצורי דרך.
כיצד גם חברה ישראלית קטנה יכולה לסגור עסקה עם חברה גדולה בחו“ל?


רוב החברות הישראליות הן קטנות. חברות אלו, ובמיוחד סטארט-אפים, מנסות למכור ללקוחות גדולים, וותיקים ולעתים קרובות גם שמרניים. בפעילות זו תוצג מתודולוגיה סדורה המאפשרת לחברות קטנות להשיג עסקאות עם לקוחות גדולים בתקציבים הגיוניים ובשיעורי הצלחה גבוהים.
הקמת מערך Lead Generation אפקטיבי


Lead Generation הוא תהליך שיטתי, יזום של יצירת עניין בקרב לקוחות פוטנציאליים בחברה ובמוצר כשלב ראשוני בהפיכתם ללקוחות. זוהי הפרקטיקה החשובה ביותר בשיווק לטווח הקצר והבינוני עבור סטרט-אפים וחברות. בפעילות זו יוצג תהליך מובנה של הקמת מערך Lead Generation וסדרה של כלים להשגת לידים (Online ו-Offline) על יתרונותיהם וחסרונותיהם לסוגים שונים של חברות.
שיווק, מכירות ופיתוח עסקי


מהו המבנה הארגוני המתאים? מה תחומי האחריות של כל פונקציה? כיצד הפונקציות עובדות בסינרגיה? בפעילות זו תוצג תפיסה מובחנת ויחד עם המשתתפים מתאים את ההגדרות למאפייני החברה שלכם.
הכנת תוכנית שיווקית לשם הגדלת המכירות


תוכנית שיווקית היא מסמך המסכם סדרה של החלטות אסטרטגיות וטקטיות לשם הגדלת מכירות. לא מעט חברות מכינות תוכניות שיווק כתהליך טכני שעיקרו הקצאת התקציב השיווקי בין פעולות שונות. לתוכניות שיווק אלו ישנה תרומה מוגבלת לשיפור ביצועי החברה, עובדה היוצרת תסכול בקרב מנהלים. בפעילות זו תוצג בצורה ממוקדת ופרקטית תפיסה כוללת, עקרונות ספציפיים וכלים להכנת תוכנית שיווקית שתאפשר לכם לשפר ביצועים.
איתור שותפים עסקיים בחו“ל


בפעילות זו יוצג מדריך לאיתור ובחירה של נציגים מתאימים בשווקים זרים (מפיצים, סוכנים, VARs, אינטגרטורים וכיו”ב). הסמינר מותאם לצרכים הספציפיים של סטרט-אפים וחברות ישראליות. בנוסף, יוצגו סיכונים מהם צריך להימנע וטכניקות מגוונות לאיתור שותפים.
גיבוש Value Proposition


Value Proposition פותח דלתות. ללא Value Proposition משכנע, קשה למכור.

Value Proposition הינה אמירה חדה וספציפית לגבי התוצאות של שימוש במוצרי הספק עבור הלקוח אשר כוללת הוכחות ונתונים כמותיים. בפעילות זו יוצג שלב אחר שלב את פיתוח ה - Value Proposition ושילובו בתהליכי השיווק והמכירות.
מגוון הרצאות נוספות בנושאי שיווק, מכירות ופיתוח עסקי בינלאומי מותאמות לצרכיכםללקוחות שונים יש אתגרים שונים. ניתן להתאים הרצאות ולשלב נושאים בהתאם לצרכים הספציפיים העומדים לפניכם.

לקוחות מספרים

download.jpeg

Mobility

Siemens Israel

כאשר חיפשנו בסימנס ישראל מרצה המתמחה בשיווק ומכירות בתחום ה-B2B קיבלנו ממספר גורמים המלצות מצוינות על מיכאל כמרצה. לאחר שהגענו לשמוע אותו בהרצאה, ביקשנו ממיכאל להכין סדנא יעודית שעסקה בסוגיות שהן מרכזיות לעיסוק שלנו בסימנס בתחום ניהול לקוחות ו-Lead Generation. הסדנא שהעביר מיכאל היתה מקצועית ביותר, רלבנטית לנושאי התפקיד שנכחו וכללה דוגמאות מעשיות רבות. הסדנא תרמה לנו רבות לזיקוק וחידוד תהליכי העבודה בחברה. מיכאל הוא מקצוען מהטובים בתחומו.

אבי קורן, מנהל חטיבת תעשייה

download (1).jpeg

Electricity

חברת החשמל

חטיבת פרוייקטים הנדסיים שאני עומד בראשה מבצעת פרויקטי תכנון והקמה בתחומי התעשיה התהליכית בחברת החשמל בהיקפים גדולים ועושה את צעדיה הראשונים בשיווק פעילותה בארץ ובעולם מחוץ לחברת החשמל. במסגרת זאת הזמנו את מר מיכאל גלי להרצות בפני הנהלת החטיבה בסדרה של הרצאות שתסייע לנו בהמשך הדרך. גילינו מרצה מדהים ברמת הידע המקצועי שלו ובדרך העברת החומר בצורה מתודית ובהירה. מעבר למידע הרב והענייני שהועבר לנו קיבלנו הצעות פרקטיות ליישום, למדנו מניסיון החיים העשיר של מיכאל בתחום והגדלנו את רמת ההבנה שלנו בתחום בכמה רמות. אני ממליץ בחום על מר מיכאל גלי כמרצה וכיועץ לתחומי השיווק השונים לכל מי שרוצה להעמיק את ידיעותיו בתחום ולחסוך מעצמו הרבה מכשולים במהלך הדרך.

רון ויס, סמנכ``ל פרוייקטים הנדסיים

Political Conference

Government

משרד הכלכלה

תודה רבה על ההרצאות המעניינות במהלך קורס נספחי כלכלה, סחר ותיירות. הצוערים מאוד התרשמו מהרמה המקצועית הגבוהה ומאופן ההצגה. תודה גדולה, ולהתראות בקורסים הבאים.

רונן כץ, מנהל קורס נספחי כלכלה, סחר ותיירות